Morava, březen 2014

Teče? Teče. Teče!

Pondělní ráno jsem si při přesunu na elektrárnu kdesi v okolí Větrného Honzíkova říkal, že z toho sněžení by snad mohlo něco být i v místech, kde se vyskytují vodácky atraktivní prostory. Hned po dojezdu začínám kontrolovat stavy vod a propadám optimismu. Předpověď je dobrá (rozuměj: do středy prší, o víkendu hezky), stavy na námi navštěvovaných tocích se začínají blížit sjízdnosti. Opět propadám optimismu a píšu Evce, že plán na víkend je jasný. V úterý je bohužel vše jinak. Předpověď je nepříznivá (rozuměj: žádná voda, až do víkendu slunce) a tak doufám, že aspoň někde vydrží voda. Postupem času se ukazuje, že jediná možnost bude na Moravě z Hanušovic.

V pátek kolem poledne začínám rychlosondáž a masáž. Každý telefonát začínám slovy "Morava teče" a čekám, kdo se chytí. Nakonec se našly další tři posádky, co měly volný víkend a navíc morál, takže se za slunečného dopoledne nafukujeme na soutoku s Brannou. Na to, že Morava je jediná řeka v republice, co má vodu, je kolem vody pusto. Po cestě na nafukovací místo jsme narazili pouze na jednu vzducholoď, jeden kajak a jednu dvojici s Barakou na zádech bloudící po Hanušovicích hledaje řeku. Nafukování nám zpestřuje Tajfunek, který si s Petrem a Verčou odskočil z rodinné oslavy, aby se potěšil vůní neoprénu a gumy. Stav 158cm je příznivý, dno nedřeme, břehy už vůbec ne. Jiři se potichu přiznává, že si vodu dneska užívá, FWJ nevěřícně kroutí helmou. Jessiovci vyslali pouze Lenku, kterou dnes řídí Jiřka Cvrkalová, zatímco Jessie nahazuje zídku (nevíme čím). Sestavu klasicky doplňují Kotlíci s rousadlem. Když se blíží Aloisov, začínám hledat rychle výmluvu, proč se mi to dneska nechce jet. Padlý strom a lávka v propusti řeší mé dilema, tak aspoň FWJ hecuje sjezd podél levé navigace. Placatění na politých šutrech si necháváme na jindy a radši tlačíme svačinu u jezu, kde je vykáceno, rozhrabáno a nevlídno. Asi bude další MVE. Končíme o půl třetí v Hrabenově a potvrzujeme si další akci na příští neděli na Doubravu. Třeba i ve větším počtu.

Aktuálně

Letošní Velká Voda bude v termínu od 27.6. Jede se na Otavu. Níže je odkaz na přihlášku s číslem účtu, kam můžete posílat startovné.

Prihlaska_OTAVA_2020.doc