Zvadlo filmovka a Lipka

Loni jsem ani netvořil zvadlo ( stejně se opakuji ) a spolehnul se jenom na vyhlášení na www.hrosici.hys.cz, tak letos bude hned dvojité.

Filmový večírek sobota 22.dubna 2017

Někdy po západu slunce vyjdou na imaginární červený koberec v osvěžovně Petra Winklera v Olšanech u Šumperka hvězdy účinkující v novém kotlíkofilmu BoAt 2016, po krátkém a(m)péru proběhne slavnostní premiéra filmu, následovat bude beseda s tvůrci, autogramiáda a večírek, třeba i s hudbou a zpěvem, který někteří zakončí upadnutím na vlastní karimatku. Případní zájemci se mohou připojit i k patrně sobotní výpravě filmových hvězd na nějaký tok.

14. vodní nebo alespoň vlhká Lipka

pátek 5.5. až pondělí 8.5. 2017

Letošní zima sice byla příjemná pro silničáře a částečně i pro lyžaře, ale přece jen byla kratší a hlavně se nevytvořily dostatečné zásoby sněhu v nejvyšších polohách, aby mělo co pomalu tát a dostatečně plnit koryta řek v ( kdysi ) obvyklých jarních úsecích. Tak budeme zase hledat, kde by se dalo alespoň trochu ošplouchnout.

Upozornění : Akce je určena pro ty, co jsou schopni porozumět psanému textu !

DOPRAVA : Kdo by potřeboval instrukce, tak se ozve. Vozy stavějte za trafačku.

UBYTOVÁNÍ : Horní Lipka č.4 ( www.chalupa-hornilipka.cz )  nevelká poloroubená chalupa, s tekoucí vodou, střídavým elektrickým proudem a ústředním topením. Velký spací prostor je ale vytápěn spíše symbolicky. SPACÁK NUTNÝ! Rezervace pouze pro matky s dětmi ( od –1 do 10 let, přednost mají matky s kojenci a batolaty, tj. kategorie 1 a 2 podle příručky Divoká voda ). Ne všechno vybavení chalupy je vám automaticky k dispozici ( obsah skříní, lůžkoviny, apod. )! Kdo si co ušpiní, tak si to i umyje. Žádné zbytky a cuchany. Otevřeno bude v pátek nejpozději v 18 hod.

STRAVOVÁNÍ : Většinu se pokusím zajistit jako obvykle, s přihlédnutím k počtu nahlášených do úterý 2.5.

POZOR v pondělí 8.5. je očekávána generální stávka pracovníků obchodu !

PLATBY : chatovné max. 149 Kč + startovné ( bude stanoveno na místě )/plnoplátce a pobyt + příp. alkopříspěvek ( sklo sebou )

NÁSTIN PROGRAMU : Bude vycházet z aktuální sjízdnosti řek v dosahu. V sobotu mají pouštět Pastviny, ale pokud by byla zajímavější varianta, tak tam nemusíme. Menší toky a hornější úseky asi nebudou sjízdné. Část programu může probíhat v Polsku !

ALTERNATIVNÍ PROGRAM ( cyklo, pěší ) POVOLEN. Doufám v důstojné večírky s hudbou a zpěvem.

ORGANIZACE : Očekávám, že budete respektovat moje pokyny. Je to OPEN akce, ale doporučuji nahlášení.

na Arnošta 30.3.2017

F.W.J. dys/schiz/aut

Aktuálně

Po dlouhých měsících letargie a nečinnosti přinášíme dvě aktualizace. První jsou fotky z Hronu a druhou cestovní zpráva ze zahraniční vody, doplněná nově i o fotky.

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain